Notki, cytaty

"Gdy spotykamy kogoś i zakochujemy się, myślimy, że cały wszechświat nam sprzyja. Tak jak dziś o zachodzie słońca. Ale jeżeli coś nie pójdzie po naszej myśli, wszystko rozpryskuje się niczym bańka mydlana i znika! Czaple, muzyka w oddali, smak jego ust, jak piękno, które istniało chwilę wcześniej, może rozproszyć się tak szybko?
Życie płynie bardzo prędko: przenosi nas z raju w otchłanie piekieł, w ciągu paru sekund.""Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza, jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem. Przez ostatnie dni ta dusza obserwowała moje ciało bez chwili przerwy. Nie mówiła nic, nie krytykowała, nie litowała się - po prostu mu się przyglądała.
Od bardzo dawna nie myślałam o miłości. Mam wrażenie, że miłość ode mnie uciekła, jakby nie czuła się mile widziana. A jednak jeżeli przestanę myśleć o miłości, będę niczym."


"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie. A w szczególności zrozumie, że gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna. Gdy się cieszy, to się wygłupia albo jest pijana. Gdy chce ładnie wyglądać, to się mizdrzy, a gdy kimś się zainteresuje, to się puszcza. Gdy się wstydzi, to jest głupia, a gdy się nie wstydzi, to jest bezwstydna.Gdy się przy czymś upiera, to przesadza, a gdy się nie upiera, to jest zimna. Gdy ma ochotę na seks, to jest suką, a gdy nie ma ochoty na seks, to też jest suką. Jeśli chce być kimś? To znaczy, że przewróciło się jej w głowie, a jak nie chce być kimś, to jest głupią kurą. Jeśli jest sama, to znaczy że jej nikt nie chciał, a jeśli jest z kimś, to znaczy że cwana. A gdy dostaje furii? To jej się tylko tak zdaje."


"Ważne jest, aby pozwolić pewnym rzeczom odejść. Uwolnić się od nich. Odciąć. Zamknąć cykl. Nie z powodu dumy, słabości czy pychy, ale po prostu dlatego, że na coś już nie ma miejsca w twoim życiu. Zamknij drzwi, zmień płytę, posprzątaj dom, strzepnij kurz.Przestań być tym, kim nie jesteś. Bądź tym, kim jesteś. Musisz zrozumieć, że to nie jest gra znaczonymi kartami. Raz wygrywamy, raz przegrywamy. Nie oczekuj, że inni Ci coś zwrócą, docenią Twój wysiłek, odkryją Twój geniusz, odwzajemnią Twoją miłość."


"uwielbia łamać zasady, patrzeć w niebo. Lubi wracać do wspomnień, śmiać się z niczego, jeść słodycze, słuchać muzyki i rozmawiać- najczęściej bez sensu, chodzić na spacery... Wie, co znaczy nienawidzić a potem znowu kochać... Dąży do swojego celu, zazwyczaj jest uparta... Choć stara się "być", ale jest tylko "obecna"... Uważa, że życie jest niesprawiedliwe... Życie nauczyło ją, żeby nie wybiegać za bardzo w marzenia... "...co będzie dalej - zależy od Ciebie..."
Notatki z mojej komórki:
"Szczęście- żeby dać je dziecku potrzeba dwóch par rąk"

"Kazdego dnia więcej wiem , żałuję że nie umiem wiedzieć mniej"

"Masz to na co godzisz się."

"Kochając jednocześnie dwie osoby wybierz tą drugą , bo jeżeli naprawdę kochałbyś pierwszą nie zakochałbyś się w drugiej" - Johnny Depp<3

"Ma być dziwnie, nietypowo, osobliwie, kuriozalnie ! "

"Na pewno czułeś kiedyś wielki strach , że o to mija Twój najlepszy czas"

"Miłość nie nienawidzi, nie kwestionuje , nie zmienia, Kocha. "

"Przeszłość jest jak umarła matka, co się w serce nocą wkrada i obrazy dawnego szczęścia przed oczy podsuwa"

"Szczęście jest jak moty. Nigdy nie goni za człowiekiem, tylko człowiek za nim"

"Wczoraj jest historią , jutro tajemnicą, dziś jest darem"

"Miłość jest w tedy, gdy się kogoś lubi za bardzo... !"

"Żyjąc wspomnieniami nie zmienisz przyszłości a jedynie marnujesz cenny czas który możesz wykorzystać aby zrobić krok do przodu."

"Miłość- reakcja chemiczna zachodząca w mózgu dająca uczucie szczęścia ! "

"Tylko kobieta potrafi ujrzeć w największym skurw... mężczyznę swojego życia"